Premiera nowej marki w Grupie Blachotrapez

Grupa Blachotrapez już dawno przestała kojarzyć się wyłącznie z pokryciami dachowymi, choć to właśnie na tym produkcie przedsiębiorstwo zbudowało swoją niekwestionowaną pozycję lidera.

Kładąc nacisk na rozwój, Blachotrapez sukcesywnie wdraża na rynek kolejne marki, a nowością w ofercie są konstrukcje gruntowe dla farm fotowoltaicznych, mikro instalacji oraz systemy na dachy płaskie Power Base Construction. Premiera marki odbyła się w Poznaniu na targach Greenpower. Stoisko PBC i hurtowni fotowoltaicznej PVex odwiedziło grono zainteresowanych. To były emocjonujące dni pełne spotkań, inspirujących rozmów i pozytywnej energii.

Rynek fotowoltaiki, a mówiąc szerzej – cała branża odnawialnych źródeł energii – to dziś jeden z najprężniej rozwijających się sektorów rynku, a z tego faktu można się tylko cieszyć. Bez wątpienia to właśnie ekologiczne, odnawialne źródła są naszą przyszłością. Marka Revolt Energy, należąca do Grupy Blachotrapez, powstała jako odpowiedź producenta nie tylko na zapotrzebowanie rynkowe, ale także na wyzwania, jakie stawia nam dziś planeta, coraz bardziej zdegradowana na skutek działalności człowieka. Systemy fotowoltaiczne i magazyny energii oferowane przez Revolt pozwalają nie tylko uniezależnić się od zewnętrznych dostawców, ale przede wszystkim wytwarzać energię w sposób, który nie szkodzi środowisku. Naturalnym, kolejnym krokiem Grupy Blachotrapez musiało więc być poszerzenie oferty o nowy produkt, jakim są konstrukcje gruntowe dla farm fotowoltaicznych i mikro instalacji oraz systemy na dachy płaskie. Można je nabyć za pośrednictwem należącej do Grupy hurtowni fotowoltaicznej PVex. Jest ona jedynym w naszym kraju dystrybutorem marki Power Base Construction – marki, która wyspecjalizowała się w projektowaniu oraz produkcji nowoczesnych konstrukcji przeznaczonych do montażu fotowoltaiki. Nowoczesne stoisko obu marek na targach Greenpower przyciągnęło szerokie grono zainteresowanych.

Podczas targów PBC zaprezentował swoją ofertę, w tym nowe technologie i nowatorskie rozwiązania w zakresie konstrukcji fotowoltaicznych, co pozwoliło jej zaprezentować się jako jeden z liderów branży.

Produkty marki wyróżniają się nie tylko prostym montażem, choć bez wątpienia to jedna z istotniejszych z punktu widzenia instalatora kwestii, ale i wysoką jakością. W procesie produkcyjnym konstrukcji PBC stosowana jest stal czarna z powłoką Magnelis. Jest to płaska stal węglowa, która została obustronnie pokryta stopem cynkowo-aluminiowo-magnezowym. Dzięki temu jest ona wysoce odporna na korozję w zastosowaniach zewnętrznych – w porównaniu do stali ocynkowanej odporność ta jest trzykrotnie wyższa. Co istotne – materiał ten doskonale sprawdza się także w trudnych warunkach atmosferycznych. Najwyższej jakości surowce oraz sprawdzone, opatentowane rozwiązania sprawiają, że na konstrukcje do montażu fotowoltaiki udzielana jest gwarancja mechaniczna aż na 10 lat. Odwiedzili nas również dystrybutorzy PVex. O przewagach rynkowych i wspólnie zrealizowanych projektach rozmawialiśmy z przedstawicielami m.in. takich marek jak: Solax, Sunova, Canadian czy Nestsu. Dzięki, szerokiej dostępności i świadomości potrzeb rynku hurtownia PVex oferuje swoim klientom najwyższej jakości produkty, usługi i technologie, a wszystko to w przystępnych cenach i wszechstronnych możliwościach. Zwieńczeniem pracy całego zespołu było zdobycie nagrody Acanthus Aureus wyróżnienia przyznawanego wystawcom, którzy najlepiej rozumieją w jaki sposób nowoczesny expo marketing buduje wizerunek firmy i jej wartość biznesową. Doceniono innowacyjność i nowoczesne podejście do projektowania jakie zaprezentowało na stoisku PBC.