Systemy Dome 6 firmy K2 Systems-wszechstronne konstrukcje PV na dachy płaskie

Montaż PV na dachu płaskim ma swoją specyfikę. Spółka K2 Systems, zajmująca się opracowywaniem i produkcją wysokiej jakości systemów montażowych do PV, oferuje specjalne systemy montażowe do paneli fotowoltaicznych na dachach płaskich, które zapewnią szybki i wygodny montaż.


Z dachami płaskimi (o nachyleniu ≤ 3°) można spotkać się najczęściej w obiektach przemysłowych lub komercyjnych. Takie powierzchnie są doskonałym miejscem do montażu systemów solarnych. Jednak właśnie w przypadku dachów płaskich należy brać pod uwagę kilka czynników, które należy następnie uwzględnić w projekcie PV. 

Należą do nich:

 • rozmiar dachu,
 • materiał pokrycia dachowego,
 • kominy,
 • przepusty dla klimatyzacji,
 • przepusty dla wentylacji.


Źródło: archiwum Solarity

Konstrukcje PV do dachów płaskich muszą być zatem wszechstronne, by można je było wykorzystać w szerokim zakresie instalacji, bez konieczności wiercenia w dachach lub innych ingerencji powodujących ich uszkodzenie.

Systemy montażowe K2 Systems

Niemiecka spółka K2 Systems oferuje bezpieczne mocowanie paneli fotowoltaicznych na wszystkich rodzajach dachów płaskich zarówno na już istniejących budynkach, jak również możliwość ich wykorzystania w przyszłych projektach budowlanych, które będą wymagać dostępu do fotowoltaiki. 

Montaż PV szybko i wygodnie - Systemy Dome 6

Do nowych rozwiązań konstrukcji PV firmy K2 Systems należą Dome 6 - zestawy dostarczane z uprzednio przygotowanymi zmontowanymi kompletami szyn oraz specjalnym systemem, który łatwo się zatrzaskuje, zapewniając w rezultacie znaczną oszczędność czasu potrzebnego na montaż PV.

System montażowy Dome 6 przeznaczony do instalacji na dachach płaskich:

 • umożliwia 10° nachylenie paneli fotowoltaicznych;
 • jest kompatybilny z modułami o wymiarach 1448 – 2390 mm (długość) × 950 - 1170 mm (szerokość) × 30 - 50 mm (wysokość);
 • umożliwia skierowanie paneli solarnych na południe, na wschód, a także na zachód;
 • wykonany jest z materiałów premium (aluminium, Magnelis, monomer etylenowo-propylenowo-dienowy, stal nierdzewna).


Obecnie dostępne są 3 warianty systemu Dome 6 - Xpress, Classic oraz Classic LS

Współpracuj z niezawodnym dostawcą i wykorzystaj wszystkie korzyści

Do stabilnych i niezawodnych dostawców systemów montażowych Dome 6 firmy K2 Systems należy spółka Solarity. Ten dystrybutor i hurtownia systemów fotowoltaicznych oferuje kompletny asortyment K2 Systems, zapewniając stałą dostępność magazynową dla zamówień w ramach UE. Solarity organizuje regularne szkolenia i webinaria oparte na współpracy z ekspertami firmy K2 Systems, których celem jest edukacja potencjalnych instalatorów zajmujących się montażem PV. Jeśli jesteś zainteresowany konstrukcjami K2 Systems do dachów płaskich, wystarczy, że skorzystasz z narzędzia do projektowania K2 Base i przekażesz projekt bezpośrednio do ekspertów z Solarity lub skontaktujesz się z pracownikami za pośrednictwem formularza kontaktowego na stronie internetowej spółki.

Prostsze i bardziej skuteczne rozwiązania projektów dzięki K2 Systems

Poza systemami montażowymi do dachów płaskich, spółka K2 Systems oferuje także inne wygodne rozwiązania, do których należą:

 • zarządzanie kablami,
 • klejenie modułów,
 • ochrona przeciwprzepięciowa.

Podsumowując, Dome 6 od K2 Systems to doskonały sposób, aby możliwie najbardziej uprościć i usprawnić cały projekt - od projektu aż po montaż PV.