Strona główna Pasywny budynek Katalog firm
lux

EKO-OKNA

ul. Ul. Spacerowa 4, 47-480 Kornice Pietrowice Wielkie

Jesteśmy tu by Ci pomóc.

Skontaktuj się z naszym doradcą.

Producent

Charakterystyka firmy

Eko-Okna S.A. to lider polskiej branży stolarki otworowej, a także podmiot o zasięgu globalnym. Produkty firmy trafiają już na kilkadziesiąt rynków eksportowych. Z roku na rok Eko-Okna S.A. dynamicznie zwiększają swój udział na rynkach europejskich, amerykańskich, azjatyckich, afrykańskich, a istotną obecność budują nawet w Australii i Nowej Zelandii. Stoiska Eko-Okna S.A. pojawiają się na najważniejszych targach budowlanych na świecie.

Eko-Okna S.A. to nie tylko okna. W ciągu 25 lat działalności firma znacznie poszerzyła ofertę swoich produktów. Obecnie w sprzedaży oprócz klasycznych okien i drzwi znajdują się również systemy all-in-one pozwalające na spójne zaprojektowanie całej stolarki otworowej, systemy przesuwne, osłony okienne (rolety i żaluzje), ogrodzenia, bramy, moskitiery, pergole, a także same szyby (pakiety szybowe i szyby specjalistyczne). Poza produktami z PVC Eko-Okna S.A. oferują wyroby z drewna, aluminium i stali.

Eko-Okna S.A. wytwarza swoje produkty przede wszystkim w zakładzie w Kornicach w gminie Pietrowice Wielkie w powiecie raciborskim. W fazie budowy znajdują się nowe zakłady produkcyjne w Wodzisławiu Śląskim i Kędzierzynie-Koźlu, które docelowo będą zatrudniać kilka tysięcy osób każdy i znacznie zwiększą możliwości produkcyjne polskiego giganta. 

Eko-Okna S.A. stawiają na krótkie terminy realizacji zamówień i dostawy bezpośrednio do klienta. Wyróżnikiem firmy jest gigantyczna flota charakterystycznych samochodów dostawczych wyposażonych we własne wózki widłowe. To nowatorskie rozwiązanie ogranicza do minimum czas rozładunku produktów.

Eko-Okna S.A. prowadzą aktywną działalność społeczną i przeznaczają znaczne środki finansowe na wsparcie dla dzieci i młodzieży oraz ofiar przemocy. Producent jest także podmiotem odpowiedzialnym ekologicznie – produkcja Eko-Okna S.A. wykorzystuje jedynie drewno posiadające certyfikaty FSC, a oszczędność energii i ograniczanie śladu węglowego traktowane są priorytetowo.

Firma jest znana z dobrych warunków pracy, jest lokalnym liderem zatrudnienia i zapewnia swoim pracownikom możliwość korzystania z darmowego transportu.

Aktualności firmy

Zobacz wszystkie
thumbnail

Zapraszamy do odkrycia świeżości oferowanych przez Eko-Okna na zbliżających się targach BUDMA 2024

Już od 30 stycznia 2024 roku, podczas prestiżowych targów w Poznaniu, Eko-Okna z Kornic zaprezentują swoje najnowsze produkty
thumbnail

Eko-Okna i SWISSPACER: 25 lat na rynku i udana współpraca biznesowa

W tym roku dwie renomowane firmy, Eko-Okna S.A. i SWISSPACER, obchodzą swoje srebrne jubileusze - 25 lat istnienia na rynku.
thumbnail

Eko-Okna wiceliderem w Polsce rankingu 100 największych firm z branży budowlanej

Eko-Okna S.A zajęły 2️ miejsce wśród 100 firm branży budowlanej w Polsce.
thumbnail

Eko-Okna liderem na facebooku wśród producentów okien

Eko-Okna, jeden z największych producentów stolarki otworowej w Europie, były w listopadzie najbardziej aktywne na Facebooku.
thumbnail

Eko-Okna: triumf na MADE EXPO 2023

Na międzynarodowych targach budowlanych w Mediolanie Eko-Okna po raz kolejny udowodniły, że są europejskim liderem stolarki otworowej.
thumbnail

Ambasadorowie z ponad 20 krajów zwiedzili Eko-Okna

Ambasadorowie z całego świata zwiedzili zakład produkcyjny Eko-Okien w Kornicach.
thumbnail

Bezpieczeństwo okien na najwyższym poziomie ze SWISSPACER Air

Firma Eko-Okna S.A. wprowadziła do swojej oferty nowy produkt – komponent wyrównujący ciśnienie SWISSPACER Air
thumbnail

Eko-Okna dynamizują ekspansję na rynku amerykańskim

Eko-Okna ogłaszają otwarcie nowego rozdziału w swojej historii.
thumbnail

Pół roku Eko-Okna S.A. z programem Czyste Powietrze - zgłoś się na kursy egzaminacyjne i zdobądź klientów

Eko-Okna weszły z przytupem w 2023 rok. Firma zaangażowała się w kolejną serię webinarów i kursów egzaminacyjnych z wypełniania wniosków o dofinansowanie do programu Czyste Powietrze 3.0.
thumbnail

Otwierając nowe horyzonty w dziedzinie bram segmentowych

INFINITI ZERO, nowa propozycja firmy Eko-Okna S.A., to renowacyjne rozwiązanie do montażu segmentowych bram garażowych.
thumbnail

Eko-Okna S.A. ponownie na FIT SHOW z jeszcze większą mocą

Po udanym debiucie na targach w Birmingham, producent z Kornic postanowił ponownie wziąć udział w jednym z największych wydarzeń branżowych w tym kraju. Zaprezentuje jeszcze więcej nowości dedykowanych dla rynku angielskiego.
thumbnail

Eko-Okna S.A. rozszerzają system okien stalowych Unico XS o opcję Casement

Ciepłe, stalowe okna Unico XS Eko-Okien, rozpoznawalne głównie dzięki swoim smukłym profilom i cenione za parametry użytkowe, dostępne są od teraz także w otwieranej na zewnątrz wersji Casement.
thumbnail

BAU 2023 - nie przegap okazji, aby zobaczyć najnowsze produkty firmy Eko-Okna S.A.

Wiodący producent stolarki otworowej z Kornic kolejny raz będzie promować swoje produkty za granicą, tym razem w Niemczech.
thumbnail

Eko-Okna wprowadzają do oferty ciepłe i stylowe drzwi stalowe Unico XS

Wyposażone w przegrodę termiczną, nowoczesne drzwi stalowe Unico XS są rozwiązaniem sprawdzającym się w budownictwie energooszczędnym. Intrygującą opcją jest możliwość otwierania ich na zewnątrz.
thumbnail

Eko-Okna w 2023 roku stawiają na produkty stalowe

Okna i drzwi stalowe to coraz popularniejszy wybór inwestorów budowlanych.
thumbnail

Program Czyste Powietrze -nowa odsłona, nowe możliwości

Trzecia edycja programu Czyste powietrze wprowadza duże zmiany w porównaniu z wcześniejszymi jego edycjami.
thumbnail

Eko-Okna podbijają Nowy Jork - nowatorskie rozwiązania na targach New York Build 2023

Firma Eko-Okna właśnie powróciła z targów New York Build Expo 2023, gdzie z wielkim powodzeniem zaprezentowała swoje innowacyjne rozwiązania w dziedzinie stolarki otworowej.
thumbnail

Zdobywaj wiedzę i klientów – bezpłatne szkolenia Eko-Okien z programu Czyste Powietrze 3.0

Eko-Okna S.A. to wiodący producent energooszczędnych okien i drzwi. W chwili obecnej firma oferuje bezpłatne webinary dotyczące wypełniania wniosków o dofinansowanie w ramach programu Czyste Powietrze 3.0.
thumbnail

Eko-Okna S.A. z nowościami na targach BAU 2023

Na międzynarodowych targach budowlanych w Niemczech firma Eko-Okna prezentuje swoje najnowsze produkty: Energeto Neo i greenEvolution flex.

Znajdź nas

EKO-OKNA

ul. Ul. Spacerowa 4, 47-480 Kornice Pietrowice Wielkie

+48 32 459 15 00

www.ekookna.pl

poczta@ekookna.pl

pin Główna siedziba firmy

pin Oddziały firmy

pin Dystrybutorzy